Ile kosztuje wynajęcie detektywa? Cennik usług detektywistycznych w Warszawie

Jeśli potrzebujesz pomocy prywatnego detektywa i uważasz, że mogę Ci pomóc – skontaktuj się ze mną! Zadzwoń +48 530 287 887 lub wyślij email na kontakt@detektywrybak.pl.
Sprawdziliśmy cenniki usług detektywistycznych warszawskich agencji detektywistycznych. Zobacz ile kosztuje wynajęcie detektywa.
 
Usługi detektywistyczne oferowane przez prywatnych detektywów lub agencje detektywistyczne zwyczajowo są rozliczane według trzech sposobów wyceny: rozliczenie za przepracowaną liczbę godzin, rozliczenie za tzw. dniówkę oraz rozliczenie ryczałtowe za całość sprawy. To podział, który będzie występował zarówno w podczas śledztw gospodarczych, usług wsparcia procesowego, sprawdzeń pracowników i weryfikacji kontrahentów, czy w sprawach karnych oraz dotyczących rozwodów, zdrad małżeńskich, opieki nad dziećmi i alimentów.

Cena usług detektywistycznych, jako kryterium wyboru

Ceny usług detektywistycznych są ściśle związane ze specyfiką zlecenia i stopniem złożoności sprawy. Zależą od liczby zaangażowanych detektywów, nakładu sił i środków przeznaczonych na sprawę oraz czasu niezbędnego do realizacji zlecenia. To jednak nie wszystko. Detektyw musi przygotować się do realizacji czynności, a po ich zakończeniu opracować uzyskany materiał oraz sporządzić obowiązkowe sprawozdanie z wykonanych czynności i ustaleń.
 
Należy mieć świadomość, że cena (choć nie ukrywajmy – jest istotna) nie może być głównym kryterium wyboru. Pamiętaj  że umiejętność autopromocji i sprzedaży usług, nie musi oznaczać skuteczności w realizacji czynności detektywistycznych. 
 
Warto poszukiwać agencji detektywistycznych zatrudniających osoby z realnym doświadczeniem dochodzeniowo-śledczym oraz operacyjno-rozpoznawczym. Nie należy jednak z marszu skreślać osób bez doświadczenia w policji lub służbach specjalnych. Skuteczność działań detektywów wynika głównie z cech psychofizycznych detektywa, kreatywności i odwagi operacyjnej oraz znajomości prawa. Zanim podpiszesz umowę zapytaj detektywa o wcześniejsze doświadczenia zawodowe 
 

Tani detektyw – Uważaj!

Detektywi, żeby móc oferować tańsze usługi detektywistyczne muszą na czymś oszczędzać. Tanie usługi detektywistyczne nie oznaczają niższego zysku dla detektywa, tylko ograniczenie kosztów. Na czym można oszczędzać? Na wynagrodzeniu pracownika, na jego rozwoju i szkoleniach, na liczbie pracowników, którym powierzono realizację zadania, na sprzęcie, wybierając sprzęt tańszy, o gorszych parametrach technicznych. To wszystko powoduje, że wybierając tanie usługi detektywistyczne możesz otrzymać sprawozdanie z nieprawidłowo lub wręcz nielegalnie zabezpieczonym materiałem dowodowym.
 
Niektóre usługi detektywistyczne (chociaż nie wszystkie) wymagają zaangażowania większego zespołu. Nie zgadzaj się na zespół z łapanki. Dopytaj kto i ile osób będzie pracowało nad Twoją sprawą. Istotna jest nie tylko liczba realnie dostępnych osób, ale również stopień ich zgrania w czasie realizacji czynności detektywistycznych. 
Jaką skuteczność może mieć zmieniający się co trzy miesiące zespół studentów-praktykantów, pracujących na niskobudżetowym sprzęcie?
 

„Płacisz jak za GROM a dostajesz…”

Niektóre firmy detektywistyczne wbrew deklaracjom powierzają realizację sprawy tylko jednemu detektywowi. Działający w pojedynkę prywatny detektyw nie ma możliwości przepracowania 12 czy więcej godzin, w pełnym skupieniu i z należytą efektywnością. Nie mówiąc już o dyskrecji takich działań. Prowadzenie skutecznej obserwacji w pojedynkę, zwłaszcza w środkach komunikacji lub prowadzonej za pośrednictwem pojazdu, jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście, praca z wykorzystaniem GPS niesamowicie ułatwia obserwację pojazdów, jednak nie w każdym przypadku jest to rozwiązanie legalne.
 
Obserwacja detektywistyczna, która ma być prowadzona skutecznie i z zachowaniem dyskrecji, powinna być realizowana przez zespół co najmniej dwuosobowy, a godzącym koszty i efektywność najlepszym rozwiązaniem będą dwie-trzy osoby oraz dwa pojazdy. To jednak może wymagać dopłaty. 
 

Cennik agencji detektywistycznej – Stawka godzinowa

Cenniki usług detektywistycznych warszawskich agencji detektywistycznych zawierają stawki, które wahają się od 90 do 250 zł netto za godzinę pracy detektywa. Do tej kwoty należy doliczyć podatek VAT wynoszący 23%. Średnim kosztem wynagrodzenia agencji detektywistycznej jest kwota 150 – 190 zł netto za godzinę pracy jednego lub pary detektywów. W ramach okresowych promocji pojawiają się stawki komunikowane od 130 zł netto za godzinę pracy. Niższe ceny niż 130 zł netto raczej powinny wzbudzać czujność, podobnie jak stawki powyżej 300 zł netto za pracę dwóch detektywów. 
 

Ile kosztuje detektyw za dzień obserwacji?

Agencje detektywistyczne rozliczają się również w ramach tzw. dniówki. Dniówka w zależności od agencji wynosi od 8 do 12 godzin pracy.  Stawki dniówki wahają się od 1200 do 2500 zł netto. Jako średnią stawkę dniówki (12 godzin) należy przyjąć kwotę ok. 1500 – 1900 zł netto. Dla niektórych podmiotów „dniówka detektywa” często jest synonimem pakietu godzin, niejako promocją dla klientów, którzy zlecą bardziej skomplikowane działania.
 

Dodatkowe koszty usług detektywistycznych

Należy pamiętać, że do kwot podstawowych mogą być wyliczane dodatkowe koszty. Najczęściej będzie to paliwo, opłaty drogowe oraz nocleg. Często jako dodatkowy koszt realizacji usługi pojawia się opłata w wysokości około 500 zł netto, związana ze stawiennictwem w sądzie lub innymi organami, w związku z realizowanym zleceniem. Przy niektórych sprawach może pojawić się też opłata związana z przechowywaniem przez detektywa kopii sprawozdania i materiału dowodowego po zakończeniu realizacji usługi detektywistycznej.
 
Umowa zawierana z detektywem powinna zawierać następujące informacje: kiedy, w jakich przypadkach oraz w jakiej wysokości mogą się pojawić ewentualne dodatkowe koszty realizacji usługi.
 

Minimalny koszt wynajęcia detektywa

Część agencji detektywistycznych wskazuje na minimalny czas zlecenia w wymiarze ok. 4 godzin lub kwotę podstawową w wysokości 1000 zł netto. Przyjmowanie krótszych zleceń nie zawsze jest dla agencji korzystne. Dlaczego? Do zlecenia trzeba się przygotować, na miejsce realizacji trzeba dojechać, zarówno przed, jak i po wykonaniu usługi detektyw poświęca przecież czas na spotkanie z klientem, a po skończonej realizacji musi sporządzić raport – sprawozdanie z ustaleń i czynności wykonanych w ramach usługi detektywistycznej. 
 

Ile kosztuje wynajęcie detektywa? Sprawy firmowe i prywatne

W ramach podsumowania przedstawimy poniżej ile wynoszą średnie stawki wynajęcia detektywa. 
 
  • Średni koszt wynajęcia agencji detektywistycznej wynosi 150 – 190 zł netto za godzinę pracy jednego lub pary detektywów. 
  • Średni koszt dniówki – należy przyjąć kwotę ok. 1500 – 1900 zł netto za dwanaście godzin pracy jednego lub pary detektywów.

     

Wszelkie podsumowania łącznych kosztów usług detektywistycznych mają charakter orientacyjny, bo każde ze zleceń ma swoją specyfikę. W sprawach dotyczących niewierności lub dotyczących rozwodu należy przygotować się na minimalny wydatek w wysokości od 3500 do 5500 zł netto. Im mniej informacji o zachowaniach partnera posiada klient, tym wyższa może być cena zlecenia.  
 
 
fot. Własne
 
Jeśli potrzebujesz pomocy prywatnego detektywa i uważasz, że mogę Ci pomóc – skontaktuj się ze mną! Zadzwoń +48 530 287 887 lub wyślij email na kontakt@detektywrybak.pl.